AKTUALNOŚCIEDUKACJA

WTZ w Świdniku działają już 20 lat!

Dzisiaj Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świdniku obchodziły 20- lecie swojego istnienia. Od tylu lat placówka zajmuje się rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: powiatu ze starostą Dariuszem Kołodziejczykiem i członkiem zarządu powiatu- Leszkiem Czechowskim na czele, Rady Powiatu, instytucji, placówek edukacyjnych, ale przede wszystkim podopieczni WTZ.
Obecnie do WTZ w Świdniku uczęszcza 40 osób, które korzystają z zajęć w ośmiu pracowniach: plastycznej, artystycznej witrażu, umiejętności społecznych i technik audiowizualnych,stolarskiej, ceramicznej, gospodarstwa domowego, poligraficzno – introligatorskiej, krawieckiej.
To również miejsce, w którym osoby niepełnosprawne doświadczają pełnej akceptacji i integracji. Zajęcia dają im możliwość pozyskania lub przywrócenia umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy. Nabyte umiejętności podopieczni WTZ mieli okazję zaprezentować podczas jubileuszu. Nie zabrakło rękodzieła ale także występów artystycznych. Ciężką pracę oraz poświęcenie docenili starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz członek zarządu, Leszek Czechowski, przekazując na ręce prezes Iwony Ratajczak i kierownik Wiesławy Staszczak gratulacje oraz życzenia.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close