AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Niech żyją wakacje!

Oficjalnie zakończył się rok szkolny 2017/2018. Było mnóstwo wzruszeń i radości. Najlepsi uczniowie zostali docenieni i wyróżnieni.
Mimo przygotowań do wakacyjnego odpoczynku, uczniowie wszystkich szkół przygotowali ciekawe programy artystyczne na pożegnanie roku szkolnego.
Dariusz Kołodziejczyk – Starosta Świdnicki pożegnał uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Trawnikach.
-To jedna z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu. Dla młodzieży to czas odpoczynku, dla nauczycieli czas podsumowań. Im wszystkim oraz dyrektorom szkół i pracownikom administracji życzymy udanych wakacji, wypoczynku i powrotu we wrześniu z nową energią – mówił starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Wicestarosta Waldemar Białowąs witał wakacje wraz z uczniami: I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku, Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. H. Sienkiewicza w Świdniku.
W Specjalnym Ośrodku poza pożegnaniem uczniów odbyło się też huczne pożegnanie Pani Marii Kindzierskiej, która pracowała w SOSW od początku jego istnienia. Podziękowania z rąk wicestarosty Waldemara Białowąsa otrzymał też pan Lucjan Tomczak za zaangażowanie w prace porządkowe przy hali sportowej przy I LO, która została oddana do użytku w połowie czerwca.
– Na miniony rok patrzymy z dumą, a na rok kolejny z ogromnym optymizmem. Poziom kształcenia w naszych szkołach wzrasta na wielu płaszczyznach. Nowe kierunki, po których bez problemu młodzi ludzie znajdą pracę, świetne warunki do nauki, zaplecze sportowe, wykwalifikowana kadra i uczestnictwo w wielu projektach unijnych oferujących staże zagraniczne – to wszystko sprawia, że nie ma już potrzeby szukania dobrej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie, czy dalej, bo powiatowe placówki stały się bardzo konkurencyjne – ocenia wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button