AKTUALNOŚCI

Pracowity weekend strażaków

foto:lublin112

To był pracowity weekend dla strażaków. W sobotę gasili samochód osobowy na S12, a wczoraj walczyli z pożarem w Świdniku.

W sobotę, 23 czerwca tuż przed południem na drodze S12 zapalił się pojazd osobowy. Na odcinku pomiędzy Lublinem a Piaskami w trakcie jazdy w samochodzie renault pojawił się ogień. Musiała interweniować straż pożarna. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Z kolei wczoraj na ul. Wyspiańskiego w Świdniku 8 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w jednym z mieszkań. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Tuż przed 13 w niedzielę straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Wyspiańskiego w Świdniku. Na miejscu pojawiło się aż 8 zastępów straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.- Do pożaru doszło w jednym z mieszkań na parterze. Prawdopodobną przyczyną było niewłaściwe użytkowanie urządzeń elektrycznych – wyjaśnia Paweł Dańko z KP PSP w Świdniku.- Dwie osoby podjęły próbę ugaszenia pożaru, jednak bezskutecznie. Z bloku ewakuowano 12 osób. Dwie trafiły do szpitala. Była to 75-letnia kobieta oraz 64-letni mężczyzna, który walczył z ogniem- dodaje Dańko.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button