AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

Sportowe emocje w szczytnym celu

W sobotę w PCEZ odbył się Wojewódzki Charytatywny Turniej w piłkę nożną dzieci rocznika 2007/2008 o Puchar Wicestarosty Waldemara Białowąsa, z okazji 100 lecia Niepodległości Polski: „Gramy dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku”.
Turniej współorganizowany był przez Akademię Piłkarską Świdniczanka, SOSW, PCEZ i Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW. Dochód z imprezy przeznaczony jest na zakup sprzętu dla dzieci z ośrodka.
-Chodzi o połączenie radości ze sportu ze szczytnym celem. W zeszłym roku pomagaliśmy w organizacji wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych Domu Dziecka w Rybczewicach. Tym razem zbieramy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci z SOSW w Świdniku. Podczas poprzednich zawodów w tym roku udało nam się zebrać fundusze na stół do masażu, teraz przeznaczone zostaną na zakup fotelika terapeutycznego – mówi wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.
W turnieju wzięło udział pięć reprezentacji o pomysłowych nazwach:
POLSKA-AP Świdniczanka Czerwoni, PORTUGALIA -KS Lublinianka,
BRAZYLIA -PN Motor Lublin,
NIGERIA-AP Świdniczanka Zieloni, KOSTARYKA-AP Bronowice
A oto wyniki Turnieju:
I  PORTUGALIA -KS Lublinianka,
II  KOSTARYKA-AP Bronowice
III  NIGERIA -AP Świdniczanka Zieloni
IV  POLSKA AP Świdniczanka Czerwoni
V  BRAZYLIA PN Motor
Najlepszy strzelec: Maciej Kamiński AP Bronowice.
Sędziowali:Piotr Bednarek i Karol Kowalski.
– Brawa i Gratulacje dla wszystkich zawodników, ich trenerów i rodziców, a także organizatorów za super zabawę i emocje sportowe. Podziękowania należą się również sponsorom: OSM Piaski i Europiek – dodaje wicestarosta.

 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close