AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Najlepsi uczniowie nagrodzeni! (zdjęcia)

To już tradycja, że podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu nagrodzenie zostają najlepsi uczniowie za szczególne osiągnięcia w nauce. W tym roku Nagrodę Starosty Powiatu Świdnickiego przyznano 4 uczennicom.
Miłym akcentem dzisiejszej sesji Rady Powiatu było wręczenie nagród dla najlepszych uczniów powiatu świdnickiego. Nagrodę Starosty Powiatu Świdnickiego otrzymały w tym roku uczennice: Sandra Doluk z I LO w Świdniku, Alina Bezborodko z PCEZ w Świdniku, Kamila Zmora z ZS nr 1 w Świdniku oraz Angelika Kucharska z ZS w Piaskach. Nagrody wręczyli starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz wicestarosta Waldemar Białowąs, a odebrały je uczennice wraz z rodzicami oraz dyrekcją.
Wicestarosta Białowąs poinformował także o liście osób, które zostały zgłoszone do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. O takie stypendium może ubiegać się uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W tym roku zgłoszono: z I LO w Świdniku Grzegorza Toporowskiego, ZS nr1 Weronikę Górską i Aleksandrę Basiak, z PCEZ Liwię Janicką i ZS w Piaskach Paulinę Mazurek.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close