AKTUALNOŚCI

Rondo zamiast skrzyżowania

W kwietniu zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy skrzyżowania powiatowej Al. Lotników Polskich z ulicami: Klonowa oraz Rejkowizna w Świdniku. Mieszkańcy opowiedzieli się za koncepcją ronda. W minionym tygodniu Jakub Osina podpisał decyzję zatwierdzającą projekt przebudowy skrzyżowania.
– Mamy pełną świadomość, że każde spowolnienie ruchu na Al. Lotników Polskich będzie irytowało kierowców, postanowiliśmy więc oddać głos najbardziej zainteresowanym, czyli Świdniczanom. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Świdnika, którzy zechcieli zapoznać się z proponowanymi zmianami w ruchu i przesłali do nas swoje opinie na ten temat. Dzięki temu mamy pewność, że podjęta przez nas decyzja uwzględnia interesy zarówno osób mieszkających blisko skrzyżowania oraz kierowców korzystających z Al. Lotników Polskich, jako głównego traktu w kierunku Lublina, a mieszkających w innych częściach miasta- powiedział członek zarządu Jakub Osina.
Zdaniem projektantów przygotowujących koncepcje na zlecenie Urzędu Miasta Świdnik, najlepszym rozwiązaniem było również powstanie mini ronda. Wskazywali, że jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close