AKTUALNOŚCI

Racławicka przyjazna rowerzystom

Na Racławickiej praca wre. Z dnia na dzień widać postępy. Wprowadzone zmiany będą dogodne nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych i rowerzystów.
Wczoraj pojawił się asfalt na powstającej w ramach inwestycji ścieżce rowerowej. Już na etapie tworzenia projektu konsultowano przebudowę ul. Racławickiej z różnymi środowiskami, w tym z rowerzystami. Jeszcze w 2017 rowerzyści ze ŚMDR złożyli obszerne rekomendacje dotyczące tego, jak ich zdaniem ma przebiegać infrastruktura rowerowa. Wskazali m.in. potrzebę powstania nawierzchni bitumicznej dla pieszych i rowerzystów, dwukierunkowej obustronnej drogi dla rowerów, czy doświetlonych punktowo przejść wraz z przejazdami rowerowymi.- Koncepcję przebudowy skonsultowaliśmy z przedsiębiorcami, rowerzystami oraz mieszkańcami. Pierwsze takie konsultacje odbyły się 2 marca w Starostwie Powiatowym. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele środowiska rowerzystów ze stowarzyszeń Świdnik Miasto Dla Rowerów oraz LublinRowerem.pl, był także obecny projektant przebudowy. Konsultacje były konstruktywne oraz kompromisowe, dlatego w planach nanieśliśmy wspólnie uzgodnione zmiany.- wyjaśnia członek zarządu,Jakub Osina.
Na tej podstawie powstał projekt. Zakres inwestycji obejmuje fragment ulicy- od ronda Honorowych Dawców Krwi do ronda przy ulicach: Głogowa, Racławicka, Kosynierów. Całkowity koszt przebudowy to 7 088 960 zł. Termin zakończenia robót zaplanowano na połowę października.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button