AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Znamy wyniki tegorocznych matur!

Znamy już wyniki tegorocznych matur. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu dojrzałości m. in. dla uczniów z Lubelszczyzny. W naszym regionie tegoroczną maturę zdawało blisko 16 tys. absolwentów szkół średnich. W całym kraju ok. 248 tys. Jak poszło uczniom powiatu świdnickiego?
Średni wynik z języka polskiego na Lubelszczyźnie to 53 proc. na poziomie podstawowym i 47 proc. na poziomie rozszerzonym. Maturę z matematyki uczniowie napisali na 56 proc. na poziomie podstawowym i 29 proc. na poziomie rozszerzonym, a język angielski na 71 proc. na poziomie podstawowym i 56 proc. na poziomie rozszerzonym.
W powiecie świdnickim do matury podeszło 278 uczniów, z czego pozytywny wynik otrzymało 82%. Średni wynik matur w powiecie świdnickim to: język polski – 60%, z matematyka – 57%, język angielski- 77%, hiszpański- 50%, niemiecki- 68%. W I LO w Świdniku do matury przystąpiło 62 uczniów osiągając blisko 100 % zdawalność. Język polski zdali średnio na 60%, na 69% matematykę i na 77% z angielski.- Jak zwykle nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z maturą. Osiągnęli dużo lepszy wynik, niż średnia wojewódzka. Warto zaznaczyć, że dwóch licealistów uzyskało z matematyki maksymalną ilość punktów, a siedmiu doskonale poradziło sobie z językiem angielskim- cieszy się Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO. W Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej do matury przystąpiło 35 osób. Zdało blisko 90%.- Bardzo się cieszę i gratuluję uczniom tak świetnego wyniku. Teraz czeka na nich zasłużony odpoczynek- komentuje Anna Goral, dyrektor PCEZ w Świdniku. W II LO w Świdniku do matury przystąpiło 119 osób. Z języka polskiego uzyskali średnio 66%, 65,6% z matematyki i 84,9% z języka angielskiego. – Z takich wyników można się jedynie cieszyć. Gratuluję wszystkim maturzystom, bo wyniki są naprawdę niezłe. W następnych latach może być tylko lepiej. Ostatnio udało nam się pozyskać ponad 10 milionów złotych dla Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku, Zespołu Szkół w Piaskach i I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku. To kolejne działania na rzecz podnoszenia jakości kształcenia w powiatowych szkołach – mówi wicestarosta Waldemar Białowąs.- Pieniądze trafią bezpośrednio do uczniów i nauczycieli. Niezdecydowanych zapraszam do nauki w naszych nowoczesnych, pełnych możliwości szkołach – dodaje wicestarosta.
Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu maturalnego 2018, będą mogli przystąpić do matury poprawkowej, która odbędzie się od 21 do 22 sierpnia. Matura poprawkowa przeznaczona jest dla uczniów, którzy w pierwszym terminie przystąpili do wszystkich egzaminów ‎obowiązkowych oraz do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego i nie zaliczyli egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego. Aby mieć możliwość zdawania poprawkowego egzaminu maturalnego 2018, należy do 11 lipca skierować wniosek w tej sprawie do dyrektora szkoły. Wyniki matury poprawkowej poznamy we wrześniu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button