AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

Pozyskują pieniądze dla dobra dzieci i rodziców

Od 2 lipca w Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym trwają bezpłatne kolonie wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży uczącej się w ośrodku.
Starostwo Powiatowe w Świdniku, SOSW w Kozicach Dolnych wspólnie z Fundacją ,,ECCE HOMO’’ pozyskali środki finansowe z Fundacji PZU. Cała kwota przeznaczana jest na zapewnienie całodziennego wyżywienia oraz z organizowanie warsztatów technicznych, plastycznych, garncarskich i kulinarnych.  W tą akcje również włączyła się telewizja Lublin w ramach cyklu reportaży „Słonik Nadziei”. Cykl reportaży od ponad dziesięciu lat ukazuje się na antenie, wspierają oddziały dziecięce szpitali Lubelszczyzny, również uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej i przedszkolnym oddziałom integracyjnym.
Na zaproszenie dyrektor ośrodka gościliśmy z wizytą. W trakcie dzisiejszego dnia ferii, uczestnicy mieli możliwość przyjrzenie się z bliska zwierzętom i wysłuchania kilku ciekawych historii o ich naturze. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się warsztaty garncarskie, które prowadził Pan Piotr Skiba, garncarz z Jadwisina. Dodatkowo dzieci mogły własnoręcznie wykonać naczynia na kole garncarskie, które zostały podpisane i będą im wręczone na zakończenie warsztatów.
Zdaniem Starosty Świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka – taka forma zorganizowanej opieki dla dzieci z niepełnosprawnością  jest jedyną szansą na odciążenie rodziców w opiece nad dziećmi w okresie wakacji. Chciałby bardzo podziękować dyrekcji i fundacjom za organizację wypoczynku.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close