AKTUALNOŚCI

Utopiła swoje dziecko w rzece. Planowała to od miesięcy

W połowie października 2017 informowaliśmy o makabrycznym odkryciu jakiego dokonał jeden z mieszkańców podczas spaceru nad rzeką w Krzesimowie. Odkrył, że w wodzie znajdują się zwłoki noworodka.
W toku śledztwa ustalono, że matką dziecka jest 23-letnia Aneta P. Kobieta odpowie za zabójstwo. Akt oskarżenia właśnie trafił do sądu. Wynika z niego, że kobieta zabójstwo własnej córki planowała miesiącami. Aneta P. ciążę ukrywała przed rodziną. Urodziła dziewczynkę w nocy z 14 na 15 października. Następnie zawinęła noworodka w koszulkę, zaniosła nad rzekę i wrzuciła do wody. Kobieta zgłosiła się do ginekologa po środki antykoncepcyjne. Z receptą udała się do świdnickiej komendy policji. Tam zeznała, że jest pomawiana, iż była w ciąży. W tym czasie zostały odnalezione w rzece zwłoki dziecka. Kobieta została zatrzymana, potem przyznała się do zabójstwa. Twierdziła, że wrzucenie dziecka do rzeki po porodzie było „pierwszą rzeczą, jaka przyszła jej do głowy”. Śledczy twierdzą jednak, że kobieta od miesięcy planowała zabójstwo swojego dziecka. W internecie szukała informacji w jaki sposób „zabić dziecko w 5 miesiącu ciąży”, „jak poronić w 2 trymestrze ciąży”. Wpisywała hasła: „7 miesiąc ciąży aborcja”, „śmierć dziecka 3 trymestr ciąży” oraz „ciąża obumarła”.
Okazało się, że dziewczynka urodziła się zdrowa. Przyczyną jej śmierci było utonięcie. Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia w tej sprawie. Kobiecie grozi dożywocie.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close