AKTUALNOŚCISPORT

Spadochroniarze w akcji na świdnickim niebie (zdjęcia)

Trwa dziewiętnasta już edycja Spadochronowych Mistrzostw ZPS w celności lądowania. Zawody odbywają się od 5 do 8 lipca na lotnisku trawiastym przy ul. Sportowej w Świdniku. Są częścią obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednocześnie odbywają się także Zawody Spadochronowe Świdnik 2018.
Podczas mistrzostw rozgrywane są konkurencje:
– Skoki na celność lądowania tzw. „szybka”, w której mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy do skoków używają spadochronów o powierzchni czaszy 190 i mniejszej,
– Skoki na celność lądowania tzw. „klasyczna”, w której mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy używają do skoków spadochrony konstrukcyjnie przeznaczone do skoków na celność lądowania tzw. „klasyczne”.
Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody: w klasyfikacji indywidualnej – medale, puchary, nagrody otrzymują trzej pierwsi zawodnicy; w klasyfikacji drużynowej – medale, puchary, nagrody otrzymują zawodnicy trzech pierwszych zespołów. Dodatkowo zawodnik, którego lądowanie będzie jako 100 na zawodach otrzyma specjalną nagrodę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jutro od godziny 9 do 12 zawodnicy dokończą zaległe konkurencje lub dowolne skoki, a następnie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Zakończenie zawodów zaplanowano od godziny 12, na placu przy ul. Modrzewiowej.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close