AKTUALNOŚCI

Kamil pokazuje, że niemożliwe może być możliwe!

Kamil Misztal zbiera pieniądze na protezę dla podopiecznego swojej fundacji „Krok do Marzeń”. 2 lipca wyruszył na dwóch kółkach do Rzymu – w trasę liczącą blisko 3 tys. km.
O tym niezwykłym 27-latku pisaliśmy na łamach LSW24 już wielokrotnie. Ten pełen determinacji, niepełnosprawny człowiek, który jako małe dziecko uległ ciężkiemu poparzeniu, w wyniku którego amputowano mu prawe podudzie, prowadzi Fundację Krok do Marzeń. Zajmuje się zbieraniem środków na zakup protez, leczenie oraz rehabilitację.
Kamil przebył już rowerem tysiące kilometrów, by pomagać w zdobyciu funduszy na protezy dla potrzebujących. Teraz jest w trakcie podróży do Rzymu. W tym roku fundacja Kamila zbiera na nową protezę dla 26-letniego Krzyśka Celejewskiego, który w wypadku komunikacyjnym stracił nogę.
Całość zbiórki prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.
Kamil zaznacza, że w jego wyprawie jest też drugi cel – by pokazać ludziom niepełnosprawnym, że można, że się da. Trzeba się tylko zmotywować, wyjść z domu i zacząć realizować swoje pasje. Jest jedynym zawodnikiem po wschodniej stronie Wisły, który gra w amp futbol. Oprócz tego cały czas uprawia także kolarstwo.
W sumie do przejechania ma 2800 km. Koniec wyprawy planowany jest na 24 lipca. Kolarz jest już w Austrii. Jak mówi – cztery kraje (Polska, Czechy, Austria, Włochy), osiemnaście miast i góry. Całość wyprawy jest na bieżąco monitorowana i udostępniania w internecie. Podczas wyprawy towarzyszy mu bus z fizjoterapeutą, a także żona.
Podróż Kamila Misztala można śledzić tu:
https://www.facebook.com/wprotezienarowerze/
A pomóc potrzebującemu Krzyśkowi Celejewskiemu można tu:
https://pomagam.zrzutka.pl/mf4bnr
 
fot. Fundacja Krok do Marzeń
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close