AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

Absolwent pod wrażeniem nowego obiektu

Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin odwiedził dziś mury swojego byłego liceum – I LO im. w. Broniewskiego w Świdniku.
-Z sentymentem tu przychodzę, miło jest porozmawiać i powspominać z moimi nauczycielami – przyznaje Krzysztof Wójtowicz, który w „Bronku” gościnnie wykłada na temat przedsiębiorczości – Wciąż mam swój stary zeszyt z matematyki, przedmiotu, którego uczył mnie dyrektor Stanisław Stefańczyk – wspomina.
Prezes świdnickiego lotniska to miłośnik sportu, który odnosił wiele sukcesów w lekkoatletyce. Dlatego nie omieszkał zwiedzić dziś każdego zakątka nowego obiektu sportowego.
– Jestem naprawdę pod wrażeniem nowej hali, z nowoczesną nawierzchnią, z wieloma funkcjonalnymi pomieszczeniami i wykończeniem na wysokim poziomie. Zazdroszczę obecnym i przyszłym uczniom szkoły możliwości, jakie daje obiekt i profesjonalnego treningu – komentował.
Nowoczesny obiekt to inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł.
-Cieszę się, że rozwiązania zastosowane przy budowie i wykończeniu robią wrażenie i są doceniane. Liczę na to, że obiekt stanie się miejscem, gdzie młodzież rozwinie swoje pasje sportowe – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki i inicjator powstania hali.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close