AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Ma być nowocześnie, ładniej i bezpieczniej

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku dzieci i młodzież uczy się na szczeblu przedszkolnym, podstawowym i ponadpodstawowym. Z internatu korzysta 14 uczniów.
-To niezwykle ważne, aby dzieci ze specjalnymi potrzebami miały odpowiednie warunki do nauki i rehabilitacji, jest to nasz priorytet – ocenia wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.
W ośrodku trwa obecnie remont schodów wewnętrznych i zewnętrznych. Przemalowane zostały także ściany pokoi w internacie.
– Ten remont był niezbędny – tłumaczy Elżbieta Krupa, Dyrektor SOSW w Świdniku – W przedsięwzięciach tych bardzo pomocny jest wicestarosta Waldemar Białowąs, który szuka wszelkich sposobów, aby znalazły się fundusze na niezbędne remonty i inwestycje, które wzbogacają ofertę naszego ośrodka – dodaje.
Część pieniędzy na ten cel pochodzi ze środków własnych ośrodka, część od pozyskanych przez wicestarostę sponsorów. Ale placówkę mają czekać już wkrótce gruntowne zmiany. Trwają prace nad projektem likwidacji skarpy ziemnej przed budyniem, aby przywrócić do użytkowania pomieszczenia, które ze względu na nowe przepisy budowlane zakwestionował sanepid. Wyrównany teren przed ośrodkiem ma zostać zaadaptowany na cele rekreacyjne dla uczniów.
W innych powiatowych placówkach powiatowych też się dzieje. Wakacyjne remonty trwają.
W Zespole Szkół nr 1 w Świdniku będzie urządzone dodatkowe wyjście ewakuacyjnego ze szkoły oraz przeniesienie szatni z korytarza szkolnego.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna planuje modernizację instalacji elektrycznej i wymianę lamp oświetleniowych, a  także wymianę drzwi, malowanie pomieszczeń oraz wymianę terakoty w korytarzu i pomieszczeniach sanitarnych.
I LO w Świdniku remontuje szafki uczniowskie w szatni szkolnej, planuje remont tarasu, skucie nawierzchni i malowanie sal lekcyjnych.
W Zespole Szkół w Piaskach w tym roku szkolnym w planach jest remont związany z adaptacją budynku po gimnazjum na potrzeby internatu.


 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close