AKTUALNOŚCISPORT

Z Pucharu Europy do Świdnika z brązowym medalem!

8. lipca zakończył się Puchar Europy w Łucznictwie. W miejscowości Nove Mesto Nad Metuji w Czechach Polskę, Powiat Świdnicki i miasto Świdnik reprezentował – indywidualnie i w drużynie – Piotr Sawicki.
– Walka była zacięta, ponieważ w zawodach brali udział zawodnicy najwyższej światowej klasy, nie tylko z Europy, ale też z USA, Korei czy Iranu. – podkreśla sportowiec.
Nasza drużyna w składzie: Piotr Sawicki, Ireneusz Kapusta, Paweł Deleszyński wywalczyła brązowy medal. Indywidualnie Piotr Sawicki zajął 5 miejsce na 44 startujących w kategorii łuki klasyczne.
Piotr na co dzień jest zawodnikiem Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie. Poruszający się na wózku łucznik czterokrotnie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich. Jest też złotym medalistą Mistrzostw Europy.
Dziś sukcesu w Pucharze Europy gratulował sportowcowi wicestarosta Waldemar Białowąs, od dawna wspierający i kibicujący Piotrowi Sawickiemu. W 2010 roku dzięki wsparciu Waldemara Białowąsa i pomocy sponsorów udało się zebrać fundusze na zakup profesjonalnego łuku, z którym sportowiec wystartował na Paraolimpiadzie. – To duma i zaszczyt, że mamy w naszym powiecie i mieście tak zdolnego, utytułowanego sportowca, którego sukcesy promują Powiat Świdnicki i Świdnik na świecie – mówi wicestarosta Białowąs – Warto podkreślić, że Piotr rywalizuje także i staje na podium walcząc z osobami pełnosprawnymi, wykonując równie ciężką pracę na codziennych treningach.

Pan Piotr pytany o najbliższe plany zapowiada intensywne treningi podczas zgrupowania kadry, rozpoczynającego się 29 lipca w Wiśle. – Będę pracował nad formą przygotowując się do Mistrzostw Europy, w których wystartuję już w sierpniu.
Trzymamy kciuki, żeby „nasz łucznik” wrócił z czeskiego Pilzna z kolejnym medalem.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close