AKTUALNOŚCI

Krew w imieninowym prezencie

Wczoraj w parafii św. Kingi w Świdniku odbył się festyn rodzinny z okazji imienin patronki. Moc atrakcji czekała na najmłodszych m. in. animacja, loteria, a na nieco starszych koncert Lubelskiej Federacji Bardów. Można było również wziąć udział w akcji oddawania krwi.
Wczorajszy festyn rozpoczęto mszą świętą. Parafianie mogli spróbować swojskich przysmaków, wziąć udział w loterii czy oznakować rower. Wiele osób zgłosiło się do akcji oddawania krwi.- Krew oddało 29 osób, a trzy osoby zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Najlepszy prezent imieninowy dla św. Kingi to właśnie oddanie 13.050 l bezcennego leku do ratowania życia jakim jest krew. Składam serdeczne podziękowania Proboszczowi Parafii Zbigniewowi Kiszowarze oraz Stowarzyszeniu Św. Kinga za organizację akcji i współpracę . Ten dar życia to nasze wspólne dzieło- podsumował Andrzej Słotwiński prezes Klubu HDK- PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
W trzech akcjach lipcowych zorganizowanych przez Klub HDK-PCK przy PZL- Świdnik 83 osoby oddały 37.350 l krwi. Kolejne już w sierpniu: 03.08.2018r -w PZL- Świdnik, 25.08.2018- świdnickie lotnisko z festyn z okazji Dni Świdnika oraz 26.08.2018r z okazji dożynek w Mełgwi.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close