AKTUALNOŚCI

Z pociskiem do samolotu

foto: www.lubelskie.kas.gov.pl

Wczoraj w Porcie Lotniczym w Świdniku doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z pasażerów próbował przemycić na pokład samolotu pocisk artyleryjski.
To była rutynowa kontrola pasażerów odlatujących do Stansted w Wielkiej Brytanii. Wśród przedmiotów, które należało wyłożyć do kontroli pracownik Służby Ochrony Lotniska odnalazł pocisk artyleryjski. Niebezpieczny przedmiot należał do 20- letniego Litwina.
W czasach gdy podróże lotnicze stały się powszechnością, a kwestie związane z koniecznością kontroli bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego, powinny być znane większości populacji na całym świecie, niefrasobliwość młodego człowieka zaskoczyła wszystkich. Reakcja mogła być tylko jedna. Podróżny, wraz z nietypowym bagażem został zatrzymany, a następnie w trakcie przesłuchania został zapoznany z zarzutami o nielegalnym posiadaniu broni. Pocisk artyleryjski kalibru 75mm po sprawdzeniu przez pirotechników ze Straży Granicznej, czy nie stanowi bezpośredniego zagrożenia wybuchem, został zatrzymany jako dowód w sprawie. Wspólne działania funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, służb granicznych oraz służb wewnętrznych Portu Lotniczego Lublin wobec takich sytuacji, wskazują jak ważna jest ich współpraca, od której zależy bezpieczeństwo podróżnych będące priorytetem działalności wszystkich lotnisk. Zaś młody człowiek, który z taką „pamiątką” podróżował do domu
w Londynie, na pewno na długi czas zapamięta swój pobyt w Polsce.
LUCS

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close