AKTUALNOŚCI

Niesprawnym autokarem chciał wieźć dzieci

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego skontrolowali autokar, którym przedszkolaki miały udać się na wycieczkę. Okazało się, ze stan pojazdu był bardzo zły. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a kierowca otrzymał mandat karny.
O tym jak ważne są kontrole autokarów przed wyjazdami przekonali się wczoraj opiekunowie oraz dzieci ze świdnickiego przedszkola, które miały rano wyjechać na wycieczkę. Przed wyjazdem zgłosili w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku prośbę o przeprowadzenie takiej kontroli. Policjanci z ruchu drogowego podczas kontroli ujawnili nieprawne hamulce pojazdu, oświetlenie oraz nadmiernie zużyte ogumienie. Kierowca został ukarany mandatem a dowód rejestracyjny został zatrzymany. Przewoźnik zobowiązał się do podstawienia drugiego autokaru i finalnie dzieci z opóźnieniem ale sprawnym pojazdem pojechały na wycieczkę.
Przypominamy, że bliższe informacje na temat jak zgłosić taką kontrolę przeczytamy pod poniższym adresem-http://swidnik.lubelska.policja.gov.pl/lsw/pozostale/inne/69697,Zglos-kontrole-autokaru.html
E.D.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close