AKTUALNOŚCI

Ponad godzinę uwalniali mężczyznę z samochodu, ucierpiało też dziecko

Wczoraj na drodze krajowej nr 12 doszło do dwóch zdarzeń drogowych, które nastąpiły kolejno po sobie. Kierujący pojazdem ciężarowym zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne. Widząc zdarzenie dwóch kierowców chciało się zatrzymać, by udzielić pomocy zakleszczonemu w kabinie kierowcy. Wówczas na ich samochody najechał kolejny pojazd osobowy. Droga w kierunku Chełma była zablokowana przez kilka godzin.
Wczoraj przed godz. 23 dyżurny w KPP Świdnik został powiadomiony o zdarzeniach na drodze K-12 w kierunku Piask, na wysokości Kazimierzówki. Kierujący ciężarówką 40-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi w zatokę autobusową, a następnie uderzył w bariery energochłonne oraz ekrany znajdujące się przy drodze.
W wyniku zdarzenia kabina pojazdu ciężarowego została kompletnie zmiażdżona, a kierowca tira uwięziony. Całe zajście widzieli inni kierowcy, którzy chcieli udzielić pomocy poszkodowanemu. Kierujący citroenem zatrzymał się na poboczu, a jadące za nim BMW zaczęło zwalniać. W tym momencie w jego tył uderzyło suzuki i BMW uderzyło w stojącego citroena.
Strażacy ponad godzinę uwalniali zakleszczonego tam mężczyznę. Po wydobyciu go z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Z obrażeniami do szpitala trafiło również 2,5 letnie dziecko podróżujące w pojeździe BMW. W miejscu zdarzenia droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, policjanci wytyczyli objazdy.
Teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśnianie przez świdnicką policję.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button