AKTUALNOŚCI

Dobry wynik Portu Lotniczego Lublin

Prezes PLL Krzysztof Wójtowicz i wicestarosta Waldemar Białowąs podczas inauguracji jednego z lotów

Port Lotniczy Lublin jest na trzecim miejscu pod względem procentowego wzrostu liczby podróżnych, jeśli chodzi o lotniska regionalne. Jak wskazują badania, od początku tego roku z polskich lotnisk regionalnych skorzystało aż 12,8 mln pasażerów. To 17proc. więcej niż rok temu.
Według podsumowań Związku Regionalnych Portów Lotniczych największą liczbę podróżnych – 3,19 mln – obsłużono w krakowskich Balicach, gdzie zanotowano też największy przyrost pasażerów – o 483 tysiące. Lotnisko w Świdniku znalazło się wśród liderów pod względem wzrostu procentowego – z wynikiem +33,4 proc. zajęło trzecie miejsce, za Zieloną Górą (+99 proc.) i Poznaniem (+40,5 proc.). W okresie od stycznia do końca czerwca z portu w Świdniku skorzystało ponad 240 tys. osób.
-Rośnie ruch pasażerski i dynamicznie rozwija się w związku z tym infrastruktura świdnickiego lotniska. W kwietniu rozpoczęła się rozbudowa terminala. Prace obejmują powierzchnie prawie 2200 m2. Jestem przekonany, że kolejne lata będą jeszcze lepsze pod względem ilości wykonanych operacji oraz odprawionych pasażerów- przewiduje wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, Członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Port lotniczy Lublin
Według szacunków w całym 2018 roku z lotniska ma skorzystać co najmniej 500 tys. Pasażerów.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close