AKTUALNOŚCISPORT

Dziś rocznica wielkiego sukcesu polskich siatkarzy!

– Jak obiecaliśmy tak zrobiliśmy….dokładnie 42 lata temu, złoto podczas finału meczu ze Związkiem Radzieckim – wspomina Tomasz Wójtowicz, jeden z najlepszych polskich siatkarzy.
42 lata temu w nocy z 30 na 31 lipca 1976r., polscy siatkarze pokonali zespół ZSRR i zdobyli złoty medal na XXI Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. Wśród zawodników byli też reprezentanci Avii Świdnik – Tomasz Wójtowicz i Lech Łasko.
Osoba Tomasza Wójtowicza nierozerwalnie kojarzy się z najlepszymi czasami piłki siatkowej w Świdniku. Drużyna żółto-niebieskich z nim w składzie w 1976 roku odniosła największy sukces w swojej historii, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.
Tomasz Grzegorz Wójtowicz to żywa legenda polskiej siatkówki. Złoty medalista mistrzostw świata (1974 r.) i igrzysk olimpijskich (1976 r.) jest obecnie ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych powołanych do życia w naszym kraju.
-Igrzyska Olimpijskie w Montrealu to były ogromne emocje i wielki sukces. Pozostała duma, podziw i wielki szacunek – komentuje wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, który od lat zaprasza sportowca do wielu przedsięwzięć sportowych na terenie powiatu. M.in. są to patronaty powiatowych i wojewódzkich Turniejów Piłki Siatkowej czy opieka merytoryczna klas siatkarskich w I LO w Świdniku.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close