AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Mełgiew rozsławiana w Europie….

W dniach 25-30 lipca Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew wraz z osiemnastoma Mażoretkami wzięła udział w „International Country Wandering Festival” w Makó, znajdującym się na południu Węgier.
W turnusie festiwalowym brały udział trzy orkiestry zagraniczne, dwie orkiestry węgierskie oraz zespół taneczny, tj. Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, Pihalni Orkester Občine Šenčur ze Słowenii, Banda Municipal de Lleida z Hiszpanii oraz Zespół Góralski Mali Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej.
Dyrektor Festiwalu to Miklós Karoly, zaś tłumaczką i opiekunką grupy była Pani Romana, pochodząca z Polski. Podczas Festiwalu Orkiestra wraz z grupą Mażoretek występowała w kompleksach basenowych w Cserkeszolo oraz w miejscowościach Mórahalom i Csanadpalota. Po przemarszach ulicami, które rozpoczynała gminna Orkiestra z udziałem Mażoretek z flagami Gminy i batonami, zagrano koncert oraz trzy utwory we wspólnym wykonaniu przez wszystkie orkiestry.
W trakcie wykonywania utworów Mażoretki w nowych strojach również prezentowały się w marszu paradnym. Był również czas na zwiedzanie, trzeciego pod względem liczby ludności miasta na Węgrzech miasta Szeged, jak również uroczego miasteczka Makó.
– Chcemy bardzo serdecznie podziękować władzom naszej gminy, w szczególności Panu Wójtowi Ryszardowi Podlowskiemu oraz Pani kierownik GOK Teresie Adamiec za możliwość wyjazdu. Pamiętajmy, że jest to jedyna forma nagrody za ciężką pracę, jaką są godziny prób, ćwiczeń oraz występów, po to, by godnie reprezentować naszą gminę. Tych wszystkich, którzy do tej pory zastanawiają się czy warto wstąpić w szeregi Orkiestry, czy do grupy Mażoretek zapewniamy, że tak! – mówią artyści z Orkiestry Dętej w Mełgwi. Wyjazd dodatkowo wsparł finansowo Powiat Świdnicki w Świdniku.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close