AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Wakacyjne praktyki dla mechaników lotniczych z PCEZ

Wakacje w pełni. Ale nie wszyscy odpoczywają. Część uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbywała płatne staże u krajowych pracodawców. 12 uczniów z klas o specjalności technik mechanik lotniczy 16 lipca rozpoczęło 20- dniowe staże w Warszawie.
Pracowali w dwóch firmach branży lotniczej: PZL Warszawa-Okęcie (Airbus) i SprintAir.
– Praktyki są dobrym sprawdzianem wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole i konfrontacją z rynkiem pracy– komentuje wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs. – Jest to kolejny element kształcenia naszej młodzieży dla przyszłości – podkreślił.
Dla miłośników lotnictwa to prawdziwa gratka, ponieważ obie firmy usytuowane są niedaleko pasa startowego lotniska, dzięki czemu co kilka minut można było oglądać z bliska startujące samoloty. Stażyści pracowali przy remontach takich samolotów jak Casa C-295 i Orlik, a także przy remontach silników lotniczych.
Ale młodzież w pełni korzystała także z czasu wolnego. Po przybyciu do Warszawy uczniowie zakupili miesięczne bilety na komunikację miejską, by zwiedzać stolicę.
W PCEZ uczniowie mają również możliwość odbywania staży u zagranicznych pracodawców. W czerwcu podsumowano projekt „Od teorii przez praktykę do zawodu”, który umożliwił 50 uczniom rozwój zawodowy w rzeczywistych warunkach pracy. Z 4 – tygodniowych praktyk zawodowych w Niemczech skorzystali uczniowie klas technikum: informatyk, ekonomista i mechanik.
– To z pewnością zwiększy ich szanse na rynku pracy, bo poprzez zajęcia praktyczne rozwijają swoje umiejętności, ale także nabierają doświadczenia, które jest tak ważne dla młodzieży stojącej u progu swojej kariery zawodowej – dodaje wicestarosta Waldemar Białowąs – Szkoły w Świdniku mają duży potencjał i oferują perspektywiczne zawody kreowane na bieżąco przez pracodawców. Pamiętajmy, że pracodawcy współpracujący ze szkołą dają najlepszym uczniom gwarancję zatrudnienia, co jest skuteczną motywacją do nauki.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close