AKTUALNOŚCI

„Mamy naprawiamy!” z pierwszym sukcesem

Młode mamy – Edyta Lipniowiecka oraz Katarzyna Dragan ze Stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa postanowiły sprawdzić z jakimi trudnościami na co dzień borykają się mieszkańcy Świdnika- piesi, niepełnosprawni poruszający się na wózkach, rowerzyści, osoby starsze i mamy spacerujące z dziećmi. Problemowych miejsc w mieście napotkały tak wiele, że zorganizowały akcję społeczną– #MYMAMYNAPRAWIAMY!
– Jako mamy często spacerujemy po Świdniku ze swoimi dziećmi. Wysokie krawężniki, brak podjazdów czy dziury w chodnikach sprawiają, że trudno jest się poruszać – ocenia Katarzyna Dragan z ŚWS. Młode mamy postanowiły więc stworzyć dokumentację wraz ze zdjęciami i opisami takich obszarów.- Szczegółową dokumentację przykazałam na ręce burmistrza Waldemara Jaksona oraz przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej podczas sesji RM, która odbyła się 12 lipca. Problemy, o których mówimy dotyczą nie tylko terenów należących do Gminy, ale także do SM- wyjaśnia Edyta Lipniowiecka z ŚWS.
Jak się okazało, na pierwsze sukcesy, nie trzeba było długo czekać.

– I niech mi ktoś powie, że nie warto się starać – cieszy się Edyta Lipniowiecka – Spacerując chodnikiem przy ulicy Smorawińskiego, w pobliżu Spółdzielni Mieszkaniowej widoczne są duże zmiany. Krawężnik wyraźnie niższy, a na części ulicy położono asfalt. Dodatkowo, zauważyłam, że pojedyncze braki w kostce brukowej, na które zwróciła mi uwagę jedna z mieszkanek osiedla, również zostały uzupełnione – zauważa młoda mama, która na początku lipca złożyła pismo do SM, wymieniające m.in. właśnie tę drogę. – Pracujemy dalej z Katarzyna Dragan, bo z dnia na dzień zgłoszeń jest coraz więcej.
Panie zachęcają do włączenia się w społeczną akcję. Wystarczy wysłać zdjęcie i opis problemowego miejsca. Można też zamieścić zdjęcie (publicznie) na własnym profilu i oznaczyć je w opisie hasztagiem: #MYMAMYNAPRAWIAMY.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close