AKTUALNOŚCI

Sport, gotowanie, wyjazdy – moc wakacyjnych wrażeń w PCEZ

Obiekty sportowe przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku zamieniły się w miejsce letniego wypoczynku dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Akademia Piłkarska Świdniczanka, PCEZ i Shiroikaj Judo Club są organizatorami 2 turnusów dla młodych miłośników sportu.

-Pomysł zorganizowania półkolonii zrodził się podczas rozmów z moim byłym trenerem judo Waldemarem Białowąsem, chcieliśmy zapewnić atrakcyjne wakacje dla dzieci ze Świdnika i cieszę się nasz pomysł okazał się sukcesem – mówi Marek Jurczykowski, opiekun i trener grupy młodzików młodszych Gminno Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik.

– Ciekawe wycieczki, dużo sportu, gotowanie, czyli radość z wakacji! Rozwijanie w dzieciach pasji to inwestycja w przyszłość– komentuje wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, inicjator atrakcji dla najmłodszych.
Pierwszy turnus trwa już od poniedziałku. W środę dzieci uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z szefem kuchni jednej z regionalnych restauracji i pasjonatem kulinariów Bartkiem Kapicą – Miałem okazję lekko zarazić pasją do gotowania te małe diabełki. Świetna atmosfera i co najważniejsze uśmiech tych przecudownych maluchów – mówił szef kuchni.
Uczestnicy półkolonii wspólnie przygotowywali sałatkę grecką, poznając tajniki doboru produktów, siekania oraz higieny przy pracy.
Ale podczas półkolonii nie tylko dzieci mogą zgłębiać tajniki sztuki kulinarnej. Firma specjalizująca się w żywieniu i wspomaganiu dietetycznym w sporcie, zaoferowała rodzicom wykład na temat kształtowania nawyków żywieniowych u młodych sportowców.
Dzieci obu turnusów będą miały okazję także pograć w tenisa, w piłkę nożną czy kąpać się w Aqua Lublin. Zajęcia z judo prowadzi z chłopcami trener klasy mistrzowskiej, posiadacz VII Dana. W programie również całodzienna wycieczka na farmę iluzji.
Turnusy trwają Od 6 – 11 i od 13 – 18 sierpnia.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close