AKTUALNOŚCI

13 tys gospodarstw domowych na terenie powiatu skorzysta z sieci internetu szerokopasmowego

We wtorek starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk i Wicemarszałek Województwa Grzegorz Kapusta oraz przedstawiciele powiatów województw lubelskiego spotkali się aby omówić  założenia Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w kontekście budowy sieci szybkiego internetu tzw. ostatniej mili. Przypomnijmy, że ostatnia mila to nitka prowadząca od głównej magistrali do poszczególnych odbiorców.
Powiat Świdnicki jako nieliczny w województwie lubelskim zdał sobie sprawę, że konieczne jest obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych przez infrastrukturę „ostatniej mili”. Takie działanie władz powiatu przyczynią się do powodzenia i szybszej realizacji inwestycji. Szerokopasmowy internet obejmie swoim zasięgiem około 13 tys. gospodarstw domowych na terenie całego powiatu.
– Rozwój firm i nowe miejsca pracy, bezpłatny szybki internet dla szkół i placówek oświatowych. Dziś rezygnujemy z części wpływów do budżetów samorządów, jutro zyskujemy rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej, na czym zyskają wszyscy mieszkańcy – mówiły podczas swojego panelu dyskusyjnego w trakcie spotkania Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk omawiając dobre praktyki w kwestii obniżenia opłat za zajęcia psa drogowego.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close