AKTUALNOŚCI

Lotnisko coraz większe

Infrastruktura świdnickiego lotniska rozwija się bardzo dynamicznie. W kwietniu rozpoczęła się rozbudowa terminala. Prace obejmują powierzchnie prawie 2200 m2. Dziś z wizytą gospodarską na budowie był wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, Członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Port lotniczy Lublin, który wraz z prezesem Portu Krzysztofem Wójtowiczem sprawdzali postęp prac.
Pod rozbudowę przeznaczono teren przy wschodnim skrzydle istniejącego terminala, w części „odloty”. Hala ma zostać powiększona o 1,8 tys. mkw. W nowej części znajdzie się pięć bramek i cztery linie bezpieczeństwa. Umożliwić ma to obsługę nawet 4 samolotów na godzinę i odprawę aż miliona podróżnych rocznie.
-Zawarte porozumienia długoterminowe z naszymi przewoźnikami stanowią podstawę do prognozowania stabilnego wzrostu w kolejnych latach. Do ich realizacji niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej przepustowości wszystkich elementów infrastruktury naszego lotniska – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.
W zeszłym roku odprawiono tu 430 tys. pasażerów. W całym 2018 roku lotnisko planuje odprawić około 500 tys. osób.
– Jestem przekonany, że kolejne lata będą jeszcze lepsze pod względem ilości wykonanych operacji oraz odprawionych pasażerów – przewiduje wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs – Mam nadzieję, że nowe kierunki przyczynią się nie tylko do rozwoju turystyki, ale także dadzą nowe możliwości dla biznesu – dodaje.
Planowane zakończenie prac budowlanych to koniec listopada. Rozbudowa terminalu będzie kosztować 10,6 mln zł.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button