AKTUALNOŚCI

Powroty z wakacji. Uważajmy na drodze

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób zaplanowało na ten czas powroty z urlopów. Na drogach będzie panował wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci, którzy apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych.
Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż stała się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.
Policja radzi, by pamiętać o przewożeniu dzieci zgodnie z przepisami. Zdarza się, że rodzice nieprawidłowo zapinają dzieci w fotelikach, czy źle montują same foteliki w samochodach. Należy zwrócić na to szczególną uwagę przed podróżą. Policjanci w przypadku kontroli drogowej będą sprawdzać czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.
Reagujmy również na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button