AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Bezkonkurencyjne „Marysieńki” znów z wyróżnieniem

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Marysieńki w Pilaszkowicach” już nie raz udowodniły, że są specjalistkami od wieńców dożynkowych. Podczas Wojewódzkiego Święta Plonów w Radawcu ich niezwykłe umiejętności potwierdziły się.
Wieniec, jaki zaprezentowały przedstawiał… ciągnik. Dbałość o szczegóły i doskonały projekt sprawiły, że wieniec został wyróżniony i na prośbę Sekretarz Województwa Lubelskiego – Anny Augustyniak przekazany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, gdzie pozostanie przez jakiś czas, promując tradycje dożynkowe.
Podczas Dożynek Wojewódzkich w Radawcu 2 września Powiat Świdnicki reprezentował Marcin Troć, Dyrektor PUP w Świdniku wraz z Paniami z KGW z Gardzienic II, Marysieńkami z gm. Rybczewice oraz DPS z Krzesimowa.
Przypomnijmy, że rok temu „Marysieńki” zostały nagrodzone za najpiękniejszy wieniec dożynkowy, prezentowany podczas Dożynek Powiatu Świdnickiego, które odbyły się w Rybczewicach Drugich. Prezentowały wtedy wieniec wykonany metodą tradycyjną, przedstawiający wiejską dziewczynę Marysieńkę w wianku na głowie niosącą żniwny bukiet. Całość była wykonana z różnego rodzaju ziaren zbóż, grochu i suchych kwiatów.
Panie z KGW otrzymały od Wójt Gminy Rybczewice – Elżbiety Masicz specjalne podziękowanie za godne reprezentowanie gminy Rybczewice, ogromne zaangażowanie oraz twórczy i aktywny udział w wydarzeniu.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button