Derby młodzików dla Piaskovii!

W pierwszej kolejce rozgrywek Lubelskiej Ligi Młodzików Starszych na piaseckim Kościelcu doszło do derbowej potyczki miejscowej Piaskovii z Victorią. Jak przystało na mecz lokalnych rywali emocji nie zabrakło! Gospodarze do ekipy z Rybczewic podeszli z należytym szacunkiem – wszak „Victa” poprzedni sezon zakończyła w świetnym stylu. Do tego mecze „otwarcia” zawsze są trudne.
Po zaciętym boju lepsi o jedną bramkę okazali się gospodarze wygrywając 3:2 (1:1).
Bramki: Wiktor Idzik (19′), Kacper Kasprzak (48′), Igor Ziętek (60’+2′) – Ryszard Podolak (12′), Dawid Zieliński (57′).
Piaskovia: Dawid Dziurka, Mikołaj Donda, Jakub Kalita, Kacper Kasprzak, Szymon Klimek, Adam Niedźwiedź, Mateusz Szołdra, Kacper Zarzycki, Igor Ziętek oraz Wiktor Idzik, Korneliusz Śledź, Kacper Dzwonkowski, Emil Oktaba, Marek Pawelec, Michał Rodaczek.
Victoria: Szymon Jurek, Grzegorz Skubik, Julia Bartnik, Filip Machul, Maciej Młynarczyk. Mateusz Pawelec, Ryszard Podolak, Łukasz Wiśniewski, Dawid Zieliński oraz Adam Jaremek, Jan Jaworski, Łukasz Jurek, Kacper Makowski, Kacper Olech, Bartosz Suplewski.
Obie drużyny rozpoczęły asekuracyjnie, z czasem starając się narzucić swój styl gry. Piaskovia atakowała, a Victoria nastawiła się na kontry. W 12 minucie na prowadzenie po cudownym trafieniu Rysia Podolaka wyszli przyjezdni. Piaskovia kilka minut później odpowiedziała nie mniej efektownym półwolejem Wiktora Idzika. Na przerwę drużyny schodziły remisując 1:1. Prawdziwe emocje miały miejsce w drugiej połowie. Po sprytnym strzale Kacpra Kasprzaka zrobiło się 2:1. Po czym obie drużyny przeszły do bardziej otwartej gry. Na 3 minuty przed końcem meczu, po ładnym prostopadłym podaniu, wyrównującego gola dla Victorii zdobył Dawid Zieliński. Kiedy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końcowego gwizdka sędziego, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry miała miejsce rozstrzygająca akcja. Faulowany był Igor Ziętek. Do piłki podszedł sam poszkodowany i ostrą wrzutką pokonał bramkarza gości. Trzeba przyznać, że piłka zrobiła kozioł przed bramkarzem czym kompletnie go zaskoczyła. Obie ekipy pokazały, że są dobrze przygotowane do sezonu i mogą ostro powalczyć z każdym. Na dziś brawa za walkę i zaangażowanie!
– Szkoda tego meczu bo był do wygrania. Bramkę na 2:3 straciliśmy w ostatnich sekundach i to zupełnie przypadkowo. Nie miałem jeszcze do dyspozycji naszego nowego zawodnika Kuby Skowronka, pozyskanego z Hetmana Żołkiewka. Na treningach widzę, że będzie ważnym ogniwem w zespole. Za walkę z Piaskovią dziękuje wszystkim zawodnikom. O końcowym wyniku może zauważyło to, że jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym. Tak czy inaczej wracamy bez punktów, ale myślę, że taka porażka podbuduje nas przed kolejnymi spotkaniami – przyznał po meczu trener młodzików starszych Victorii Kacper Świetlicki.