Remis Świdniczanki na inaugurację

W swoim pierwszym meczu w klasie okręgowej futboliści Świdniczanki nie zawiedli. Podopieczni trenera Tomasza Króla w wyjazdowym meczu przeciwko rezerwom III-ligowej Wisły Puławy pokazali się z dobrej strony. Beniaminek „okręgówki” nie przestraszył się faworyzowanego rywala i na jego terenie „urwał” mu cenny punkt remisując 1:1 (0:0)!
Bramka: Krzysztof Boniecki (80′ rzut karny).
Świdniczanka: Paweł Dejko, Karol Kowalski, Radosław Pawłowski, Andrzej Shtohryn, Michał Ziemkiewicz, Michał Babiarz, Maksymilian Kuś, Michał Jeleniewski, Krzysztof Boniecki (87′ Piotr Tarczyluk), Marcel Pędlowski (82′ Kamil Szłapa), Piotr Wójcik.
W pierwszej połowie drużyną lepszą była Świdniczanka. Goście mieli dwie fantastyczne sytuacje bramkowe. Niestety zarówno Michał Jeleniewski jak i Krzysztof Boniecki „przenieśli” piłkę ponad poprzeczką. Wisła była wzmocniona przez czterech zawodników z pierwszego zespołu, ale mimo tego różnica w jakości gry nie była widoczna. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Na początku drugiej połowy puławianie ruszyli do ataku. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na „długim” słupku akcję zamknął jeden z zawodników gospodarzy i skierował piłkę obok bezradnego w tej sytuacji Pawła Dejki.
Kolejne minuty przyniosły wyrównaną grę, ale groźniejsze sytuacje stwarzali świdniczanie. W 80 minucie po dośrodkowaniu Marcela Pędlowskiego piłka odbiła się od ręki obrońcy Wisły, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. ,Jedenastkę na gola pewnie zamienił nasz ,,egzekutor” Boniecki. Jeszcze w 90 minucie Świdniczanka była dosłownie o włos od strzelenia bramki na wagę trzech punktów. Do rzutu wolnego z około osiemnastu metrów podszedł Jeleniewski. Znalazł „dziurę” w murze, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała dosłownie kilka centymetrów obok słupka. Jak przyznali sami zawodnicy Świdniczanki mecz inauguracyjny zakończony remisem, z jedną z najlepszych drużyn okręgówki napawa optymizmem i jest motywacją do dalszej ciężkiej pracy.