II liga kobiet nadal w Wierzchowiskach!

Wystartowały rozgrywki II ligi kobiet w piłce nożnej. Wśród zespołów grupy małopolskiej, pomimo sporych „zawirowań” w letniej przerwie między rozgrywkami, znalazł się ostatecznie Ludowy Klub Sportowy z Wierzchowisk. Władze klubu, pomimo znacznych „przetasowań” kadrowych, zdecydowały się zgłosić ekipę do drugoligowej rywalizacji. Na inaugurację sezonu 2018/2019 drużyna prowadzona przez trenera Marka Maciejewskiego na własnym boisku pokonała GKS Majdan Sieniawski 3:1 (1:1). Co będzie dalej? Czas pokaże…
Bramki: Karolina Wieczorek (42′), Katarzyna Goś (57′), Katarzyna Kot (88′).
Wierzchowiska: Magdalena Badura, Natalia Flis, Edyta Danił, Natalia Pielecha, Kamila Osajkowska, Emilia Wilkołek (58′ Katarzyna Kot), Katarzyna Goś (86′ Milena Irsak), Agata Szot, Maja Oleszczuk, Kaja Zaborska (87′ Zofia Czercowy), Karolina Wieczorek.
Gospodynie rozegrały bardzo dobre spotkanie pomimo, że w porównaniu z ostatnimi meczami poprzedniego sezonu z kadry Wierzchowisk ubyło kilka podstawowych zawodniczek. Do pierwszego zespołu dołączyło kilka wyróżniających się piłkarek z drużyny III-ligowych rezerw. W pierwszym meczu wyglądało to bardzo obiecująco. Jako pierwsze do siatki, już w 7 minucie trafiły przyjezdne. Wyrównanie padło dopiero tuż przed zejściem na przerwę. Podawała Maja Oleszczuk, a golkiperkę Majdanu do kapitulacji zmusiła Karolina Wieczorek. Po zmianie stron swój zespół na prowadzenie „wyciągnęła” Katarzyna Goś. W ostatnich minutach wygraną  przypieczętowała golem Katarzyna Kot.