A-klasowe derby dla Oleśni!

Mecz derbowy na poziomie A klasy pomiędzy Victorią Rybczewice i Oleśnią Oleśniki przyniósł kibicom spodziewane emocje. Gra była zacięta, sporo było walki na całej szerokości i długości boiska. Dwa sezony wstecz w dwumeczu pomiędzy oboma naszymi zespołami dwa razy górą była Oleśnia. W poprzedniej edycji rozgrywek dwie wygrane odniosła Victoria. Teraz w pierwszej rundzie na boisku w Rybczewicach minimalnie lepsi okazali się futboliści z Oleśnik wygrywając 2:1 (1:0).
Bramki: Mariusz Skorek (79′) – Łukasz Barański 2 (37′, 63′).
Victoria: Zbigniew Wolski, Łukasz Warda (70′ Arkadiusz Bartnik), Mariusz Skorek, Maciej Średnicki, Mateusz Zawiślak, Paweł Kozak (46′ Michał Kozak), Tomasz Kwiatosz, Jan Cegiełka (46′ Maciej Galiński), Andrzej Kasprzak, Krystian Joć, Grzegorz Skorek.
Oleśnia: Damian Kolasiński, Paweł Kropornicki, Maciej Marek, Piotr Wójtowicz, Łukasz Kamiński, Grzegorz Mazur, Rafał Szostak, Krzysztof Nastulak, Viktor Horbatenko, Łukasz Barański (75′ Dawid Szewczak), Wojciech Mrugała (80′ Marek Niedźwiedzki).
W pierwszej połowie widoczna była przewaga gospodarzy. Lecz nie przyniosło to podopiecznym trenera Waldemara Wiatra zdobyczy punktowej. Za to grająca z kontrataku Oleśnia wykorzystała jedną z dwóch sytuacji i na przerwę schodziła z zaliczką jednego gola. W 37 minucie dokładnym podaniem w pole karne popisał się Krzysztof Nastulak, a niezawodny Łukasz Barański z pięciu metrów celną główką zmusił do kapitulacji Zbigniewa Wolskiego. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale momentami optyczną przewagę posiadali przyjezdni. W 63 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Barański. Tym razem popularny „Baranina” zdecydował się na indywidualną akcję. Minął dwóch rywali i płaskim strzałem swoją „słabszą”, czyli prawą nogą, podwyższył wynik na 2:0. Victorię tego dnia było stać tylko na zdobycie kontaktowej bramki. Dokonał tego Mariusz Skorek, który do siatki gości trafił na jedenaście minut przed końcowym gwizdkiem arbitra.