AKTUALNOŚCI

Jako jedyny pomógł. Nie spodziewał się takiej wdzięczności

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przyszedł list z podziękowaniami dla policjanta Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowy będąc na urlopie pomógł chłopcu, który miał wypadek na rowerze. Opatrzył ranę oraz wezwał pomoc medyczną. Nie spodziewał się, że ludzki odruch spotka się z taką wdzięcznością.
Asp. Krzysztof Szacoń poza pracą jest pasjonatem jazdy na rowerze. W sierpniu, będąc na urlopie oddawał się swojemu hobby i pokonywał na Roztoczu szlak Green Velo. Podczas jazdy zauważył grupę osób oraz płaczącego chłopca. Zatrzymał się by zapytać co się stało.
Okazało się, że podczas rodzinnego rajdu rowerowego 10–letni chłopiec przewrócił się i doznał obrażeń ciała. Policjant od razu przystąpił do opatrywania rany. Miał ze sobą niezbędne akcesoria medyczne, które zawsze zabiera ze sobą na szlak. Wezwał również pogotowie, które z uwagi na brak zasięgu udało się wezwać dopiero za pośrednictwem Straży Pożarnej, do której jako jedyny się dodzwonił. Następnie pokierował pokrzywdzonego do punktu, gdzie karetka mogła dojechać.
Po powrocie z urlopu czekała na niego miła niespodzianka. Matka chłopca, która słyszała jak policjant się przedstawia wzywając pomocy – odnalazła go i przyszła na komendę podziękować za jego pomoc. Do komendy przyszedł również list ze słowami uznania dla naszego policjanta.
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close