Piłkarze Piaskovii odrabiają straty!

Drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie jesiennej odnieśli futboliści Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia występującego w klasie okręgowej. Podopieczni grającego trenera Sławomira Pasierbika w siódmej kolejce podejmowali na Kościelcu Tur Milejów i zanotowali cenną wygraną 2:1 (1:0). Po niezbyt udanym początku sezonu piasecki zespół jak widać wyraźnie zaczyna odrabiać straty!
Bramki: Dawid Sowiński (44′), Tomasz Nowak (54′).
Piaskovia: Karol Kurzępa, Mateusz Ziętek, Dawid Sowiński, Robert Wójcik (65′ Krzysztof Olender), Adam Wargol, Kamil Niedzielski (77′ Kacper Porzec), Jakub Bomba, Wojciech Gawrylak (80′ Sławomir Pasierbik), Tomasz Szklarz, Tomasz Nowak (87′ Kyrylo Mushtai), Bartłomiej Barwiak.
Pierwsze 20 minut zdecydowanie należało do gospodarzy, którzy starali się stosować wysoki presing. W tym czasie Piaskovia miała dwie wyśmienite sytuacje, które powinna zamienić na gole. Tak się jednak nie stało. Najpierw Tomasz Nowak z kilku metrów nie trafił w bramkę, a potem po rzucie rożnym jego wyczyn skopiował Bartłomiej Barwiak. Kiedy wydawało się, że na przerwę drużyny zejdą przy wyniku bezbramkowym padł gol „do szatni” dla gospodarzy. Korner wykonał Nowak, a celną główką popisał się Dawid Sowiński. W 54 minucie świetne podanie za plecy obrońców otrzymał Nowak i precyzyjnym lobem pokonał golkipera z Milejowa. W końcówce spotkania Tur zdołał strzelić bramkę kontaktową. Przy uderzeniu z około 20 metrów zasłonięty Karol Kurzępa nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra przyjezdnych mógł, a w zasadzie powinien „dobić” Mateusz Ziętek, ale ostatecznie nie trafił do siatki.
– Nasza gra wygląda coraz solidniej. Skład wreszcie się stabilizuje i mamy nadzieję, że teraz na dobre zaczniemy punktować w lidze – przyznał po meczu z Turem szkoleniowiec Piaskovii Sławomir Pasierbik.