AKTUALNOŚCISPORT

Wielkie siatkarskie wydarzenie w Świdniku!

Szykuje się wielkie sportowe wydarzenie – towarzyski mecz piłki siatkowej pomiędzy Legią Warszawa i AZS Politechniką Lubelską. to impreza z okazji jubileuszu 65 urodzin mistrza olimpijskiego Tomasza Wójtowicza. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.30 w nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku przy ulicy Okulickiego 13.
Osoba Tomasza Wójtowicza nierozerwalnie kojarzy się z najlepszymi czasami piłki siatkowej w Świdniku. Drużyna żółto-niebieskich z nim w składzie w 1976 roku odniosła największy sukces w swojej historii zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Wójtowicz to urodzony w Lublinie, złoty medalista mistrzostw świata (1974) oraz igrzysk olimpijskich (1976). Były zawodnik Avii Świdnik, MKS Lublin, AZS Lublin oraz Legii Warszawa. Nominowany do grona najlepszych „8” siatkarzy świata i amerykańskiej galerii siatkarskich sław – Volleyball Hall of Fame.
Mecz zostanie rozegrany w nowoczesnej hali sportowej przy I LO, inwestycji Powiatu Świdnickiego wartej 6 mln zł.
– Wszystkich fanów sportowych emocji zapraszam na spotkanie z mistrzem, wstęp jest bezpłatny. Będzie też okazja, by zobaczyć nowy obiekt sportowy w Świdniku – zachęca wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, inicjator powstania hali, który od lat zaprasza wybitnego sportowca do wielu przedsięwzięć sportowych na terenie powiatu.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close