AKTUALNOŚCI

Niemal 40 mln na drogi, to 39 km nowych dróg, mostów i chodników w powiecie świdnickim

Cztery ostatnie lata to prawie 40 mln zł. zainwestowanych w drogi, mosty i chodniki na terenie całego powiatu świdnickiego, to prawie 39 kilometrów nowych dróg. Takim dobrym wynikiem może pochwalić się Zarząd Powiatu Świdnickiego na czele, którego stoi starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Droga Biskupice – Trawniki pierwszy I i II etap , droga Bystrzejowice – Wilczopole, droga Minkowice – Wierzchowiska, droga Lublin – Zakrzów, droga Rybczewice –  Siedliska w miejscowość Karczew, ul Racławicka w Świdniku, również cała Al. Lotników Polskich w Świdniku. Most w Mełgwi, Gardzienicach czy niedługo remontowany w Rybczewicach, to tylko mała część inwestycji drogowych jakie przeprowadził powiat w przeciągu czterech ostatnich lat.
To bardzo wiele, ale codzienne rozmowy z naszymi mieszkańcami pokazują jak wiele jeszcze mamy do zrobienia. O wyborze dróg i chodników do remontów decydują sygnały od mieszkańców, radnych, sołtysów. Trzeba co najmniej kilku kadencji, ale przedewszystkim dużo determinacji, zaangażowania oraz wizji na rozwój naszych małych ojczyzn. Dziękuję wójtom i burmistrzom, wszystkim radnym i sołtysom, którzy mnie wspierali. Tak wielu wspaniałych i zaangażowanych ludzi spotkałem że nie sposób wymienić – informuje Dariusz Kołodziejczyk starosta świdnicki.
15 września tego roku powiat również złożył dwa kolejne wnioski na dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Drug Lokalnych czyli Schetynówki tym razem na drogę Mełgiew – Milejów, która biegnie przez miejscowość Dominów oraz na II etap przebudowy ul. Racławickiej  – Armii Krajowej w Świdniku.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button