AKTUALNOŚCI

W gminie Trawniki powstał pierwszy żłobek

16 najmłodszych mieszkańców Gminy Trawnik  ma możliwość uczestnictwa w zajęciach w żłobku „Słonik” w Pełczynie – poinformował na portalu internetowym Daniel Baj, Zastępca Wójta Gminy Trawniki. Dzięki dotacjom unijnym udało się pozyskać środki na utworzenie żłobka i zaadoptować go w budynku byłej szkoły w Pełczynie.
Przez rok szkolny 2018/2019 dzieci będą uczęszczać do żłobka bezpłatnie. Przez kolejne 2 lata (2020-2021) żłobek będzie dostępny już za pewną odpłatnością dla nawet 25 maluchów głównie z terenu gminy Trawniki. Żłobek jet również wyposażony w nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych.
Dzięki nowo powstałemu żłobkowi utworzono kilka miejsc pracy. Gmina Trawniki jest partnerem tak potrzebnej instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Władze gminy udostępniły budynek szkoły, udzieliły również wsparcia merytorycznego i technicznego przy przygotowaniu inwestycji, a także pomogły w zatrudnieniu dyrektora merytorycznego w celu zapewnienia nadzoru nad prawidłowością opieki i nauczania w żłobku.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button