AKTUALNOŚCI

Zdaniem Grzegorza Osajkowskiego, dobra współpraca z gminami to przepis na sukces każdego powiatu

Współpraca z gminami odbywa się na wielu płaszczyznach: finansowej i administracyjnej, w zakresie oświaty, bieżącego działania urzędów, inwestycji drogowych, czy wspólnego pozyskiwania pieniędzy.
– Dobre relacje między samorządem gminnym, a powiatowym, są często jednym z najważniejszych czynników pozwalających  na owocne realizowanie inwestycji, które służyć mają społeczności lokalnej. Bez wzajemnego zrozumienia problemu oraz chęci jego rozwiązania, często nie byłoby możliwe zrealizowanie projektów gminnych bądź powiatowych – powiedział Grzegorz Osajkowski, Radny Rady Powiatu w Świdniku oraz Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju.
Jak dodaje radny Osajkowski – W tej kadencji mogę stwierdzić, iż współzależności między samorządami układały się na tyle dobrze, że pozwoliło to zrealizować wiele przedsięwzięć wspólnie, a wzajemna pomoc i zrozumienie owocowały wieloma zrealizowanymi pomysłami. Udało się pozostać olbrzymie pieniądze, pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, dzięki którym odbywa się termomodernizacja Zespołu Szkół w Piaskach, również dzięki tym środkom dostosowane zostały pomieszczenia Izby Przyjęć oraz Bloku Operacyjnego w części dotyczącej Sterylizacji Szpitalnej SP ZOZ Świdnik. Zrealizowana będzie także droga Gardzienice – Suchodoły. W sumie łączna wartość wszystkich projektów z dofinansowaniem z urzędu marszałkowskiego to ponad 44, 6 mln. zł. W każdej gminie zrealizowano inwestycje powiatowe, a także inwestycje gminne przy pomocy Powiatu. Trudne momenty, związane z tzw. montażem finansowym dotyczącym inwestycji, w większości przypadków były zakańczane porozumieniem, które prowadziło do realizacji. O imponujących wynikach współpracy z gminami świadczą wspólnie zrealizowane inwestycje na terenie całego Powiatu Świdnickiego w Świdniku.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close