AKTUALNOŚCI

Radna Malinowska – teraz gmina Trawniki ma nowe, lepsze drogi powiatowe

W ubiegłych latach na terenie gminy Trawniki udało się zrealizować wiele ważnych inwestycji związanych z poprawą jakości dróg. Ten stan będzie dalej realizowany – zapowiada radna.

W lipcu 2015 roku przebudowano drogę nr 2121 L (Fajsławice-Oleśniki) na odcinku 640 m w miejscowości Oleśniki.
Remont polegał na położeniu warstwy wyrównawczej i nowej bitumicznej warstwy ścieralnej.
Koszt przedsięwzięcia to ok. 112 tys. złotych i w całości pochodził z powiatowego budżetu. W sierpniu 2015 r. wykonano także przebudowę przepustu pod drogą powiatową nr 2119 L (Biskupice-Trawniki) w miejscowości Trawniki Kolonia. Ta inwestycja kosztowała Powiat ok. 35 tys. złotych.
W ubiegłym roku zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 2118 L (Biskupice- Fajsławice) na odcinku 680 m oraz drogi Biskupice – Trawniki na odcinku 2713 m. Wartość robót w partnerstwie Powiatu Świdnickiego i Gminy Trawniki to około 4 mln zł.
Jak informuje Zofia Malinowska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Świdnickiego, reprezentująca w Radzie Gminę Trawniki, droga została poddana kompletnej renowacji. – Podjęcie prac było niezbędne, bo droga łącząc się z drogami krajowymi jest jedną z najczęściej uczęszczanych dróg powiatowych. Remont polegał na wymianie nawierzchni bitumicznej, budowie ronda w miejscowości Biskupice, budowie chodnika o długości ok. 330 m (od szkoły w Biskupicach w kierunku Trawnik do ostatnich zabudowań po stronie północnej) i przebudowie istniejących zjazdów. Obecnie współpraca między Radą Powiatu i gminą układa się bardzo dobrze. Wspólnie dla dobra mieszkańców podejmujemy decyzje o inwestycjach. Zależny mi na tym, aby dalsza współpraca układała się równie dobrze, co wpłynie na ilość inwestycji powiatowych w Trwaniach – mówi radna.
Finansowanie inwestycji pochodziło z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W tym momencie realizowany jest drugi etap drogi – od przejazdu kolejowego do ul. Betoniarskiej w Trawnikach.
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close