AKTUALNOŚCI

W Rybczewicach powstaje nowa sala gimnastyczna

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach Drugich trwa budowa sali gimnastycznej. 
Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to październik 2018 r., a całkowity koszt budowy sali osiągnie kwoty 2 231 500 zł, z czego dofinansowanie ze środków ministerialnych wynosi 1 300 000 zł, pozostały koszt inwestycji pokryje budżet Urzędu Gminy Rybczewice.
W chwili obecnej trwa tynkowanie oraz inne prace wykończeniowe  wewnątrz obiektu. Wykonawca zamontował w budynku wszystkie niezbędne instalacje. Sala gimnastyczna już wyposażona została w urządzenia sanitarne, a w łazienkach ułożone są płytki. Obecnie wykonawca rozpoczął prace wokół budynku, m.in. utwardzenie kostką brukową dojścia do sali. Został rozstrzygnięty przetarg na wyposażenie sali w sprzęt i urządzenia sportowe, które zostaną zamontowane przez firmę  Profi-Sport Budownictwo Sp. z o. o. przed oddaniem sali do użytku.
– Będzie to piękna, kompaktowa hala, jakiej na pewno nam brakowało. Służyć będzie nie tylko uczniom i mieszkańcom naszej gminy, ale również mieszkańcom całego Powiatu Świdnickiemu. Bardzo się cieszę, że jesteśmy już na końcowym etapie. Trwają już ostatnie prace wykończeniowe i sprzątanie – informuje Wójt Gminny Rybczewice Elżbieta Masicz 
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button