Lider upokorzony na Kościelcu!

W minioną sobotę na Kościelcu juniorzy młodsi Piaskovii odrobili ligowe zaległości. W meczu z czwartej kolejki Lubelski Ligi podejmowali lidera tabeli – Ludwiniaka Ludwin. Goście mieli na swoim koncie komplet siedmiu zwycięstw. Statystyki popsuli im podopieczni trenera Artura Mazurka, którzy odnieśli wysoką wygraną aż 6:2 (2:1).
Bramki: Eryk Tokarski 3 (2′, 63′, 75′), Sylwester Tatara 2 (30′, 43′), Krystian Kowalczyk (80′).
Piaskovia: Jakub Zawada, Piotr Kierepka, Bartłomiej Wosiak, Marcel Kolasa (78′ Filip Łysiak), Michał Wardziński, Krystian Fedorowicz (25′ Damian Adamek), Szymon Robak (65′ Maciej Skoczylas), Patryk Tarczyluk (41′ Mateusz Kowalczyk), Sylwester Tatara (78′ Kacper Ciechański), Kacper Siedlecki, Eryk Tokarski (78′ Krystian Kowalczyk) oraz Maciej Lipa.
Na mecz z liderem Piaskovia wyszła maksymalnie skoncentrowana i zmobilizowana. Gospodarze od początku spotkania dyktowali warunki gry na grząskiej murawie. Już w 2 minucie meczu po golu Eryka Tokarskiego objęli prowadzenie. Goście zdołali wyrównać po rzucie wolnym i błędzie obrońców oraz bramkarza. Kilka minut później, po akcji Sylwka Tatary, Piaskovia ponownie wyszła na prowadzenie. Druga połowa to szybko strzelone kolejne bramki przez Tatarę i Tokarskiego. Przy stanie 4:1 miejscowi mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu. Tokarski minimalnie „spudłował” w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Mateusz Kowalczyk z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a wychodzącego na czystą pozycję strzelecką Tatarę sfaulował obrońca gospodarzy.
Za to przewinienie zawodnik Ludwiniaka powinien ujrzeć czerwoną kartkę. Dlaczego jej nie otrzymał? To wie tylko sam arbiter tego spotkania – przyznał Artur Mazurek, trener piaseckich juniorów.
W 70 minucie goście strzelili swoją drugą bramkę, wykorzystując techniczny błąd Jakuba Zawady. Nasz golkiper wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu, ta spadła pod nogi napastnika, który dobił ją do pustej bramki. Piaskovia w końcówce odpowiedziała dwiema bramkami autorstwa Tokarskiego i wprowadzonego kilka chwil wcześniej na boisko Krystiana Kowalczyka. Ostatecznie nasi juniorzy pewnie „ograli” niepokonanego do tej pory lidera tabeli 6:2!
Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym zagraliśmy w optymalnym składzie. Gdybym dysponował taką kadrą przez cały sezon to mogę śmiało stwierdzić, że to my w tym momencie bylibyśmy na czele tabeli. Jednak priorytetem jest zawsze pierwsza drużyna, a co tydzień w kadrze seniorów było co najmniej dwóch chłopców z mojego zespołu. Runda jesienna była dla nas udana. Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom zespołu bo każdy z nich dołożył swoją cegiełkę, aby zespół osiągał jak najlepsze wyniki – dodał szkoleniowiec Piaskovii.

STRZELCY BRAMEK DLA PIASKOVII W RUNDZIE JESIENNEJ
12 bramek – Eryk Tokarski
6 bramek – Kacper Siedlecki
4 bramki – Sylwester Tatara
3 bramki –  Szymon Robak
1 bramka – Krystian Kowalczyk, Marcel Kolasa, Piotr Kierepka, Maciej Skoczylas, Mateusz Kowalczyk, Kacper Ciechański