AKTUALNOŚCI

Znamy kandydatów na burmistrza i radnych z KWW Świdnik Wspólna Sprawa

Podczas środowej konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowany został program organizacji, kandydat na burmistrza Świdnika oraz kandydaci na radnych z ramienia KWW Świdnik Wspólna Sprawa. Wydarzenie odbyło się obok zamkniętych i wyburzonych basenów oraz hali Avii przy ul. Fabrycznej.

Prowadzący konferencję: Edyta Lipniowiecka i Aleksander Czechowski, podkreślili, że celowo wybrano to symboliczne miejsce, ponieważ „powinien tu trwać ruch ludzi wchodzących i wychodzących z kompleksu basenów, ewentualnie powinien być zgiełk prac budowlanych, tymczasem jest cisza i spokój.” W ten sposób podkreślono trwające już lata starania ŚWS o szybką budowę obiektów, następnie rozpoczęto prezentację programu wyborczego KWW ŚWS.

W programie Świdnik Wspólna Sprawa znalazły się także takie punkty, jak między innymi: szybka budowa dróg w miejscu obecnych ponad 70 gruntowych ulic, finansowanie procedur in vitro z budżetu miasta, powszechne stypendia dla uczniów, darmowy transport dla seniorów, czy kompromis w sprawie pomnika smoleńskiego na placu Konstytucji w Świdniku.

Relacja LIVE z konferencji (źródło: www.facebook.com/swidnik.wspolna.sprawa )

Następnie zaprezentowani zostali kandydaci do Rady Miasta Świdnik, do Rady Powiatu Świdnickiego oraz kandydat na burmistrza miasta. Ogłoszono, że o fotel burmistrza Świdnika z ramienia KWW Świdnik Wspólna Sprawa będzie walczył Mariusz Wilk – z wykształcenia prawnik, kierowca rajdowy, organizator wielu finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mieście, doświadczony przedsiębiorca, dzisiaj pełniący funkcję sekretarza powiatu świdnickiego. Jest to najmłodszy spośród trzech zadeklarowanych kandydatów – ma 44 lata, podczas gdy Waldemar Jakson oraz Waldemar Białowąs mają po 60 lat.

reklama reklama

– Kandyduję na burmistrza, ponieważ jestem przekonany, że mieszkańcy naszego miasta zasługują na lepszą jakość codziennego życia – podkreślał Mariusz Wilk. – Że nasza lokalna wspólnota może lepiej wykorzystywać szanse, jakie niesie za sobą rozwój gospodarczy regionu i lokalizacja w sercu Lubelszczyzny. Że możemy jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał jaki tkwi w mieszkańcach Świdnika.

KWW Świdnik Wspólna Sprawa od grudnia 2017 roku podpisywało sukcesywnie porozumienia z lokalnymi organizacjami oraz partiami, na mocy których kandydaci rekomendowani przez te organizacje będą walczyli o mandaty radnych z list ŚWS. Porozumienia te Świdnik Wspólna Sprawa zawarło z: .Nowoczesną, Polskim Stronnictwem Ludowym, Związkiem Zawodowym „Metalowcy”, Sojuszem Lewicy Demokratycznej oraz stowarzyszeniem Społeczna Inicjatywa Samorządowa. Organizacja chwali się, że jest to największy prodemokratyczny blok wyborczy w historii Świdnika i nie ukrywa, że w mieście i powiecie walczy o zwycięstwo w wyborach.

Oto listy kandydatów KWW Świdnik Wspólna Sprawa do Rady Miasta Świdnik oraz Rady Powiatu Świdnickiego:

OKRĘG 1
1. SZABAŁA Magdalena
2. CZECHOWSKI Aleksander
3. PASZKOWSKI Paweł
4. WRÓBEL Karolina
5. SZURYGA Wacław
6. SAPKO Anetta
7. REJMAK Hanna

OKRĘG 2
1. SZUTKO Ireneusz
2. KSIĘSKI Wiesław
3. SADOWSKA Beata
4. CHOJNACKI Wojciech
5. ZAPALSKI Piotr
6. DEC Zenon
7. GONTARZ Krystyna
8. BZOWSKA Anna

OKRĘG 3
1. KANTOR Maciej
2. WÓJCIK Marta
3. DZIEDZIC Magdalena
4. MICHALAK Zdzisława
5. MACZYŃSKA Patrycja
6. GAJEWSKI Piotr
7. GŁAŻEWSKI Feliks

OKRĘG 4
1. WILK Mariusz
2. DRAGAN Katarzyna
3. ŚWIDNIK Wojciech Jerzy
4. NOWOSAD Monika
5. MOLAS Ewa
6. RAK Paweł
7. SADŁO Adam

Kandydaci do Rady Powiatu Świdnickiego

OKRĘG 1 (Świdnik)

1. OSINA Jakub
2. LIPNIOWIECKA Edyta
3. KRUCZEK Krzysztof
4. BOROWIK Andrzej
5. WALCZAK Paweł
6. BORYS Grażyna Ewa
7. BRZOZOWSKI Paweł
8. AUGUSTYNIAK Agnieszka
9. ZIELIŃSKA Wiesława
10. MALKIEWICZ Bartosz
11. GULANOWSKA Maria
12. DEUTRYK Tomasz

OKRĘG 3 (Piaski, Rybczewice, Trawniki)

1. ŚWIERCZYŃSKI Grzegorz
2. WYPYCH Iwona
3. NIEROJEWSKA – ŁOPACIUK Elżbieta
4. PIETRAŚ Grzegorz
5. ŚCIBAK Aleksandra
6. KOWALCZYK Tomasz
7. WILK Katarzyna

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close