AKTUALNOŚCI

W Piaskach radzili jak sięgnąć po dotację

Dziś w Miejskim Centrum Kultury w Piaskach odbyła się konferencja „Unijne dotacje na lubelskie innowacje”. Spotkanie zainicjowane przez Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie we współpracy z Powiatem Świdnickim  rozpoczął dyrektor LAWP Marceli Niezgoda, opowiadając o środkach dla małych i średnich przedsiębiorstw z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.
– Niezwykle ważny jest skuteczny przepływ informacji o wszelkich możliwościach wsparcia finansowego lokalnych przedsiębiorców. Mam nadzieję, że to spotkanie także pokaże możliwości rozwoju biznesu, a być może poskutkuje nawiązaniem korzystnych kontaktów – mówił starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku Marcin Troć przedstawił konkretne instrumenty, jakimi dysponuje urząd, przeznaczone na wsparcie przedsiębiorców – To m.in. środki na organizację staży, doposażenie miejsc pracy, czy indywidualne szkolenia. Na bieżąco informujemy pracodawców o środkach z Funduszu Pracy, ale też z EFS – wyliczał Dyrektor PUP w Świdniku, Marcin Troć.
O preferencyjnych pożyczkach na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej mówił Mateusz Bury, Prezes Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Wśród prelegentów była także Dorota Pazik, Kierownik Lubelskiej Fundacji Rozwoju, która opowiadała o instrumentach finansowych dla MŚP z woj. Lubelskiego.
Krzysztof Prybuła z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie wygłosił wykład o finansowaniu projektów z krajowych programów operacyjnych.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close