AKTUALNOŚCI

Inwestycje OSP posłużą mieszkańcom Gminy Mełgiew

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszej Gminy z powodzeniem wnioskowały o środki z Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Łącznie podpisano pięć umów, które będą realizowane w najbliższym czasie. Dwa wnioski t.j. na przebudowę i wyposażenia boiska sportowego w Mełgwi złożony przez Stowarzyszenie „Perła” oraz wniosek na remont świetlicy złożony przez OSP Mełgiew czekają na końcowe rozpoznanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego – informuje Ryszard Podlodowski Wójt Gminy Mełgiew
OSP Minkowice
Projekt: „Przebudowa obiektu z potencjałem rozwoju turystyki sportowej w miejscowości Minkowice”
W ramach realizacji projektu odnowione będzie wnętrze świetlicy oraz zakupione zostanie wyposażenie, które pozwoli stworzyć warunki dla poszerzającej się grupy zawodników Gminno Strażackiego Klubu Sportowego ‚PŁOMIEŃ” Minkowice. Przebudowa polegać będzie na  przystosowaniu budynku jako bazy sportowej zapewniając bezpieczne i optymalne warunki do treningów. Zaadoptowanie pomieszczeń siłowni, szatni, kuchni, sali, sanitariatów oraz wyposażenie ich w specjalistyczny sprzęt taki jak: profesjonalny ring bokserski, sprzęt sportowy do ćwiczeń, szafki i ławki dla zawodników, stworzy innowacyjne miejsce aktywnego wypoczynku, którego nie ma na terenie Gminy Mełgiew, ale również w całym Powiecie Świdnickim.
OSP Krępiec
Projekt: „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Krępcu – miejsca wspólnych spotkań na potrzeby lokalnej społeczności”.
W miejscowości Krępiec nie ma aktualnie budynków oraz zadaszonych pomieszczeń przystosowanych do prowadzenia przedsięwzięć prospołecznych na tym terenie. Przebudowa świetlicy oraz zakup  jej wyposażenia pozwoli na organizowanie spotkań mieszkańców. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym dzieci będą mogły przeżywać wspaniałe przygody począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz naukę języka angielskiego dla najmłodszych.. Jest to zintegrowany system czujników ruchu, zawierający projektor, komputer oraz tablicę interaktywną.  Pomieszczenie kuchni zostanie wyposażone w zestaw mebli oraz sprzęt AGD. Dodatkowo pomieszczenia zostaną doposażone w nowe rolety okienne oraz stoły i ławki.
Projekt: „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Jackowie”.
Przebudowa i dostosowanie świetlicy oraz jej doposażenie pozwoli na realizowanie takich działań jak prowadzenie warsztatów kulinarnych, degustacji, działalności Koła. Nowe miejsce spotkań pozwoli stworzyć miejsce integracji i aktywizacji mieszkańców, zapewni atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu. Dorośli i dzieci w ramach wspólnych spotkań będą mogli korzystać z zabawy w bilard nożny, który jest połączeniem piłki nożnej oraz bilarda. Zasady gry są identyczne jak w bilardzie, z taką różnicą, że do gry zamiast kija i kul używa się nóg i piłki. Bilard nożny jest kwintesencją dobrej zabawy i poczucia rywalizacji, to nowość światowego pokroju.
Projekt: „Organizacja festynu „Noc Świętojańska”.
Ochotnicza Straż Pożarna w Krępcu już teraz zaprasza Państwa na wydarzenie jakim będzie „Noc świętojańska”. Impreza odbędzie się 22 czerwca 2019r. nad stawem przy amfiteatrze w Mełgwi. Organizacja „Nocy Świętojańskiej” pozwoli na integracje wszystkich mieszkańców. W ramach realizacji projektu zaplanowano imprezę plenerową podczas której, odbędzie się: konkurs na najpiękniejszy wianek, poprzedzony warsztatem wicia wianków, puszczanie wianków na stawie, poszukiwanie kwiatu paproci, skoki przez ognisko i tańce wokół ogniska oraz liczne atrakcje i wystawy towarzyszące. OSP Mełgiew Ogród sensoryczny w Mełgwi Skwer przy fontannie w centrum Mełgwi zmieni się nie do poznania. W miejscu obecnego zieleńca powstanie ogród polisensoryczny (wielozmysłowy), w którym świat poznaje się za pomocą wszystkich zmysłów. Odwiedzający odnajdą w nim miejsce do nauki i terapii, w którym wykorzystają zmysły smaku, dotyku, węchu, wzroku i słuchu, kinestetyki. Ogród będzie miejscem spotkań i integracji środowiska lokalnego, w tym okolicznych przedszkoli, szkół oraz organizacji działających na terenie Gminy. Budowa ogrodu sensorycznego w Mełgwi zostanie oparta na czterech zmysłach: wzroku, węchu, dotyku i słuchu, co pozwoli na stworzenie ogrodu posiadającego niewątpliwie wyjątkową innowacyjność.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close