AKTUALNOŚCI

Nowe place zabaw w Gminie Piaski już gotowe

Mieszkańcy Brzezic, Siedliszczek i Kębłowa mogą już korzystać z nowych placów zabaw, które zostały wybudowane w tych miejscowościach. Nowe place powstały dzięki współpracy Ochotniczych Straży Pożarnych i Urzędu Miejskiego w Piaskach.
Wnioski uzyskały dofinansowanie ze środków będących w dyspozycji Lokalnej Grupy Działania „Dolina Giełczwi”. Całkowita kwota inwestycji wyniosła niemal 940 tys. zł przy dofinansowaniu ponad 564 tys. zł.
Cieszę się, że mamy w naszej gminie tak aktywne organizacje – mówi Michał Cholewa Burmistrz Piask– samorząd gminny nie mógł wnioskować o te środki ponieważ zostały one skierowane wyłącznie do organizacji pozarządowych, dlatego też straże  zorganizowały się  i dla dobra mieszkańców podjęły się wyzwań związanych z aplikowaniem o fundusze unijne.
Plac zabaw w Kębłowie oraz w Siedliszczkach wybudowany został przy strażnicach OSP natomiast w Brzezicach na placu gdzie dawniej znajdowało się przedszkole. Oprócz infrastruktury dla dzieci, zainstalowano  także urządzenia siłowni zewnętrznej, altanę ze stołami i ławkami. Część terenu została wybrukowana, a całość otoczona przyjazną roślinnością. Od dawna remontu potrzebował także plac zabaw w Piaskach. Teren ten został odnowiony w 2006 roku – wspomina burmistrz – i od kilku lat nie był najlepszym miejscem do zabaw najmłodszych. Dlatego też, także i ten plac całkowicie zmieni swój wizerunek.
Na początku września, dzięki środkom pozyskanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Piaskach rozpoczęły się już prace modernizacyjne.
Na placu w Piaskach wymienione zostaną urządzenia zabawowe, pojawi się tu labirynt literkowy, gra w klasy, boisko do gry w kosza oraz „teatr pod chmurką” –  miejsce niewielkich spektakli czy innych eventów.
Po tym jak udało nam się stworzyć atrakcyjne miejsca wypoczynku w Wierzchowiskach i Gardzienicach szukaliśmy funduszy na podobne inwestycje w innych miejscowościach – mówi Michał Cholewa Burmistrz Piask. Udało się to dopiero w tym roku i mam nadzieję, że te cztery nowe place zabaw sprawią, że gmina Piaski będzie jeszcze bardziej przyjazna nie tylko dzieciom, ale wszystkim mieszkańcom.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close