Cenna wygrana Wierzchowisk w II lidze

Dziewczęta Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk w nowym sezonie II ligi nie zawodzą. Podopieczne trenera Marka Maciejewskiego w swoim piątym meczu rundy jesiennej zanotowały trzecią wygraną. Tym razem na wyjeździe pokonały beniaminka czyli Resovię II Rzeszów 2:0 (0:0).
Bramki: Maja Oleszczuk 2 (69′, 86′).
Wierzchowiska: Magdalena Badura, Emilia Wilkołek, Natalia Flis (59′ Wioletta Budzyńska), Edyta Danił, Kamila Osajkowska, Katarzyna Goś, Agata Szot, Karolina Wieczorek (80′ Nikola Trąbka), Maja Oleszczuk, Kaja Zaborska (88′ Weronika Bednarczyk), Katarzyna Kot.
Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Gospodynie grały bardzo twardo, a momentami nawet ostro. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej nasz zespół zwietrzył szansę na wywiezienie z Rzeszowa kompletu punktów. Bohaterką Wierzchowisk została tego dnia Maja Oleszczuk, która w drugiej części drugiej połowy spotkania dwa razy wpisała się na listę strzelczyń. Sytuacje przy obu golach był bliźniaczo podobne. Maja dostała długą piłkę górą na lewej stronie boiska. Podciągnęła ją w pole karne i technicznym uderzeniem lewą nogą trafiała w długi róg w boczną siatkę. Przy jednej z bramek asystowała Emilia Wilkołek.
– Spotkanie było w miarę wyrównane. Były momenty, że to my miałyśmy przewagę. Rywalki także starały się stwarzać zagrożenie pod naszą bramką. To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszymy się z kolejnej cennej wygranej – przyznała uradowana Maja Oleszczuk.