AKTUALNOŚCI

45 lat honorowej służby- jubileusz krwiodawców!

To był wspaniały jubileusz- 45 lat honorowej służby na rzecz ratowania życia ludzkiego. Od 5do 7 października świętowali krwiodawcy klubu HDK PCK przy PZL Świdnik.
W sobotę, 6 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyła się uroczysta gala podczas, której wręczono wyróżnienia dla członków Klubu HDK- PCK im. bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik S.A. Okazją było 45-lecie istnienia klubu. – Potrzebą serca pomagać innym-tym kierują się ludzie honorowo oddający krew. Jest ich bardzo wielu w naszym zakładzie i mieście. Honorowi krwiodawcy z klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy WSK „PZL-Świdnik”S.A. już od 45 lat wpisują się w historię naszego zakładu pracy i miasta. Jest to historia przynosząca chlubę społeczności świdnickiej- mówi Andrzej Słotwiński, prezes klubu.
23 listopada 1973 roku odbyło się pierwsze zebranie honorowych dawców krwi. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy rady zakładowej i przychodni przyzakładowej. Zarząd miejski PCK w Świdniku reprezentowała Kazimiera Arciszewska, radę zakładową Irena Dzido i Roman Boguski, a przychodnię zdrowia lek. Alicja Matuszczyk. Podczas tego zebrania wybrano też pierwszy zarząd klubu. Na przestrzeni 45 lat zorganizowano tysiące akcji na ratunek, akcje wyjazdowe do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, akcje oddawania krwi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy chociażby akcje organizowane na lotnisku świdnickim z okazji festynów 50, 55 i 60-lecia WSK „PZL-Świdnik” S.A.- 45 lat to dar życia w postaci blisko 19.000 litrów krwi. To blisko 45 000 oddań , to krew ludzi spod znaku czerwonej kropli krwi – Honorowych Krwiodawców, których na dzień dzisiejszy mamy w naszym klubie blisko 350 osób- dodał Słotwiński.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close