AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Ogólnopolski Tydzień Kariery w PCEZ na finiszu

Jak co roku, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w dniach 15-21 października przystąpiło do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego hasło przewodnie to: “BĄDŹ ARCHITEKTEM SWOJEGO SZCZĘŚCIA”. Wydarzenie to organizowane jest przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ogólnopolski Tydzień Kariery to wspaniała okazja do zorganizowania spotkań i cyklu wycieczek zawodoznawczych. Tego typu formy zajęć umożliwiają uczniom zapoznanie się z zasadami funkcjonowania poszczególnych firm, realistycznymi i praktycznymi aspektami wykonywania danego zawodu. Dlatego też doradca zawodowy ze Szkolnego Ośrodka Kariery Lucyna Janowska wraz ze nauczycielami CKP zorganizowała uczniom PCEZ praktyczne w swej formie wycieczki zawodoznawcze do lokalnych pracodawców.
Uczniowie Technikum Mechanicznego nr 1 i Branżowej Szkoły nr 1 uczestniczyli w wycieczce do firmy SMF Poland sp. z o.o. w Świdniku, PZL –Świdnik oraz Zakładu Obróbki Plastycznej w Świdniku. Podczas nich zapoznali się z całością cyklu produkcyjnego od przygotowania dokumentacji technicznej, czytania rysunku technicznego, poprzez montaż podzespołów i urządzeń aż do uzyskania produktu finalnego, jakimi są systemy mechatroniczne do produkcji wytłoczek typu PET czy śmigłowce Sokół.
Z zaproszenia PCEZ i udziału w wycieczce zawodoznawczej do firmy SMF Poland skorzystały również klasy 3 Gimnazjum ze SP nr 3 i SP nr 5. W ramach OTK odbyło się także innego rodzaju spotkanie. Po raz pierwszy uczniowie z Technikum nr 1 wzięli udział w transmisji debaty na żywo, on-line w której prelegentami byli wykładowcy z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i WSIP. Prezentacje przygotował między innymi Dr Andrzej Kuśmierz- wykładowca Katedry Strategii w Akademii Leona Koźmińskiego, który poprowadził wykład o samorozwoju jako kluczu do sukcesu. Spróbował dać odpowiedź na pytanie czym jest kariera i sukces. Co wpływa na nasze szczęście?
Michał Zawadka – pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, przedstawił interesujący wykład na temat: „Chcę być kimś”. Wszystkie te działania w OTK dały uczestnikom możliwość na uzyskanie odpowiedzi na pytania: jak zawalczyć o siebie, jak zmienić ocenianie na docenianie, jakich predyspozycji zawód ten wymaga, jakie są jego plusy i minusy oraz jak przybliżyć się do własnego szczęścia.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama