Juniorzy Piaskovii ograli Amatora

Bardzo udanie w rundę wiosenną weszli juniorzy młodsi Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia z Piask. Podopieczni trenera Artura Mazurka w swoim pierwszym tegorocznym meczu grupy III Lubelskiej Ligi pokonali na wyjeździe swoich rówieśników z Amatora Leopoldów Rososz 4:3 (1:2). Po tej wygranej nasz zespół nadal zajmuje wysoką trzecią lokatę w tabeli mając siedem punktów straty do prowadzącego Ludwiniaka Ludwin.
Bramki: Sylwester Tatara 2 (2′, 60′), Piotr Kierepka (49′-rzut karny), Jakub Zagraba (70′).
Piaskovia: Bartosz Oleksiejuk, Piotr Kierepka, Bartłomiej Wosiak, Marcel Kolasa, Michał Wardziński, Krystian Fedorowicz, Patryk Tarczyluk (15′ Mateusz Kucharski, 60 min. Maciej Skoczylas), Mateusz Kowalczyk (75′ Filip Łysiak), Sylwester Tatara (78′ Radosław Zarzycki), Eryk Tokarski, Jakub Zagraba (71′ Krystian Kowalczyk).
Goście już w 2 minucie wyszli na prowadzenie po celnym strzale Sylwestra Tatary, który notabene tego dnia był najlepszym zawodnikiem na placu gry. Niestety im dłużej toczyła się gra w pierwszej połowie tym gorzej działo się pod bramką Piaskovii. Gospodarze swoją przewagę w tej części meczu udokumentowali zdobyciem dwóch goli zmuszając do kapitulacji debiutującego w naszej drużynie Bartosza Oleksiejuka. Na domiar złego już w 15 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Patryk Tarczyluk. Po zmianie stron sytuacja na placu gry zmieniła się diametralnie. Przyjezdni zdominowali rywali i zaczęli odrabiać straty. Strzelanie w 49 minucie rozpoczął Piotr Kierepka wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Tatarze. Piaskovię na prowadzenie 3:2 wyprowadził już sam Tatara. Najładniejszą bramkę meczu zdobył kolejny debiutant w naszym zespole Jakub Zagraba, który z szesnastu metrów technicznym uderzeniem przelobował golkipera gospodarzy. Amator rozmiary porażki zmniejszył dopiero w ostatniej minucie spotkania.
Mecz inaugurujący rundę wiosenną przyszło nam rozegrać na fatalnie przygotowanej murawie. Boisko tego dnia przypominało bagnistą łączkę. Na szczęście nawet w takich warunkach mój zespół potrafił sobie poradzić – przyznał Artur Mazurek, trener juniorów młodszych Piaskovii.
Kolejnym ligowym rywalem piaseckich juniorów będzie MKS Ryki. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 21 kwietnia o godz. 12 na Kościelcu.